Blog Nasıl Açılır?

Artık bir web sitesi yapmaya karar verdiniz ve ilk olarak bir blog açmak istiyorsunuz.İşte bu yazı tam size göre...

 

Bir blog açmak için size bu servisi sunan pek çok site var fakat ben size hem Türkçe olan hemde Türkiyede çok tutulan blogcu.com da blog açmayı kısaca anlatacağım.Unutmadan ayrıca blogunuza ekleyeceğiniz google adsense reklamı ile para da kazanabilirsiniz.Şimd bir blog açmayı kısaca anlatayım...

 

ilk olarak hangi konuyla ilgili blog yapmak istediğinize kadar verin ve gerekli dökümanları toplayın.Daha sonra http://www.blogcu.com/signup.php  adresine giriyoruz.Karşımıza gelen penceredeki boşluklarıda doldurarak kayıt olacağız.Karşınıza gelen sayfada bu boşluklara gerekli bilgileri gireceksiniz.

 

Kullanıcı Adı* http://.blogcu.com 
Şifre*  
Şifre Tekrar*  
Ad*
Soyad*
Eposta adresi*
Doğrulama Kodu*  
  

Kullanıcı Adı denilen kısım sizin sayfanızın adı olacak.Ayrıca yönetim paneline girerkende kullanıcı adı olarak bu adı kullanacaksınız.Örneğin bu sitenin adresi http://yazilimmerkezi.blogcu.com/ olduğundan bizim kullanıcı adımız yazilimmerkezi  dir.Sizde içerğinize uygun bir ad alınız ve türkçe karakter kullanmayınız.

 

Şifrenizi en az 4 karakter uzunluğunda girin;harf ve rakamları bir arada kullanın.Bu şifrenizin güvenliği açısından önemlidir.

 

E-posta adresi kısmına geçerli bir e-posta adresi girin.Çünkü kaydınızı tamamladıktan sonra bu e-posta adresine kaydınızı doğrulamanız için bir e-posta gelecektir.Hotmail den alınmış bir e-posta adresi girmenizi tavsiye ederim.

 

Doğrulama kodu kısmı için hemen yanında bulunan kutucağa;kutuğun hemen yanında bulunan karakterleri(burada 263873) giriniz.Ve hemen altta bulunan

Kullanım şartnamesi'ni okudum ve onaylıyorum.

kutucuğuna tıklayın ve devam butonuna tıklayın.ve ikinci kısıma geçin ve ikinci kısımda bulunan bilgileri giriniz.Burada ki

 

Görünen ad kısmı sizin gerçek isminiz yerine profilinizde görünecek addır.Bir nevi nick/rumuz gibi düşünebilirsiniz.

 

Blog başlığı;bloğunuzun en üst kısmında çıkan yazıdır.Burada ki yazılım ve yazılıma dair yazısı gibi.

 

Blog açıklaması ise bu başlığın hemen altında yer alacak bir yazıdır.Burada ki  yazılım ve programlarla ilgili aradığınız herşey bu adreste yazısı gibi.Bunları daha sonra değiştirebilirsiniz.

 

Blog kategorisinden sitenizin içeriği ile ilgili olanı işaretleyin.Doğum tarihi,cinsiyet,şehir ve ülkeyide girdikten sonra devam butonuna basınız.3.bölüme geçin.

 

Şimdi şablon seçeceğiz.Burada beğendiğiniz herhangi bir şablonu seçin.Şablonun ön izlemesini görmek için üstüne tıklayın. Beğendiğiniz şablonu seçmek için küçük yuvarlağa tıklayıp seçin.Daha sonra devam et butonuna tıklayın.

 

Tüm işlemleri artık tamamladınız.Blogunuzun yönetim paneline giriş yapabilmek için son yapmanız gereken e-posta adresinize girip blogcu.com dan gelmiş olan e-postayı açıp orada bulunan linke tıklamak.Bu linke tıkladıktan sonra hesabınıza kullanıcı adınız ve şifrenizle giriş yapabilirsiniz.Hadi hayırlı olsun :) anlamadığınız yerler için yorumlara yazın en kısa sürede siz dönelim.Ha bu arada unutmadan aktivasyon maili için junk/önemsiz posta klasörüne bakmayı unutmayın..

 

 

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !